Blog

W związku z zaistniałą sytuacją społeczno-gospodarczą powstała idea, aby połączyć siły naszych serc i ducha w celu odmiany obecnej sytuacji. Stąd proponujemy przyłączenie się do ogólnopolskiej inicjatywy codziennych medytacji o godz. 21.00. Dla osób, które mają doświadczenia w medytacji grupowej, które odbywamy przy okazji spotkań cylicznych i seminariów Reiki taka medytacja jest bardzo prosta. Zakładamy cel osiągnięcia maksymalnego bezpiecznego dla nas poziomu wibracji, a po jego osiągnięciu realizujemy założone zadania. 

Dla osób, które nie mają swoich doświadczeń medytacyjnych (cokolwiek to znaczy) poniżej prezentuję sugestię jak taka medytacja może wyglądać.

  1. O godzinie 21 bądź w miejscu i pozycji w jakiej najczęściej medytujesz. Jeżeli wcześniej nie medytowałeś, to wybierz wygodną pozycję siedzącą.
  2. Wycisz się i wejdź na co najmniej poziom alfa. Jeżeli nie potrafisz tego uczynić samodzielnie, zamknij oczy, uspokój i zwolnij oddech. Następnie zacznij odliczać od 10 do 1. Kolejne liczby wypowiadaj na wydechu z jednoczesną ich wizualizacją. Po wypowiedzeniu i zwizualizowaniu liczby sześć wypowiedz zabezpieczenie: gdyby w czasie tej medytacji zadzwonił telefon, dzwonek u drzwi lub w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa natychmiast otworzę oczy i będę bezpieczny, spokojny, wyciszony, pełen energii i sił do działania. Następnie kontynuuj wizualizację i odliczanie liczb aż do 1.
  3. Po zakończeniu liczenia mentalnie podnieś swoje wibracje do maksymalnego możliwego poziomu i następnie mentalnie połącz się z wszystkimi medytującymi w tym momencie.
  4. Zwizualizuj sobie sieć łączącą Ciebie z całą grupą.
  5. Wyobraź sobie, że ta sieć przekształca się w ogromne zwierciadło, które na obszar, nad którym koncentrujemy swoje działania, emituje wibracje podnoszące wibracje tego terenu do poziomu w którym giną wszystkie znajdujące się tam szkodliwe wirusy a w szczególności koronawirus COVID-19.
  6. Pozostań w tej pozycji tak długo jak wytrzymasz, nie dłużej niż 30 minut. Możesz odmawiać modlitwę OJCZE MÓJ.
  7. Kiedy poczujesz, że powinieneś zakończyć medytację, przerwij połączenie z grupą i spokojnie wróć na swoje miejsce i otwórz oczy. Jeżeli nie potrafisz tego zrobić samodzielnie zacznij odliczanie, z wizualizacją liczb, od 1 do 10. Liczby wypowiadaj na wydechu. Po wypowiedzeniu i zwizualizowaniu liczby 5 powiedz zabezpieczenie: gdy doliczę do 10 otworzę oczy i będę bezpieczny, spokojny, wyciszony, pełen energii i sił do działania. Następnie kontynuuj wizualizację i odliczanie liczb aż do 10. Po zakończeniu liczenia otwórz oczy.

  

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.