Zakres pracy

Reiki

Reiki to nazwa subtelnej energii i sztuka posługiwania się nią. Jej nazwa pochodzi z języka japońskiego i oznacza jej źródło czyli skąd pochodzi (REI: Boga/Stwórcę/ Źródło - w zależności od światopoglądu) oraz formę energii rozumianą i przez tysiąclecia doświadczaną przez ludzkość (KI: znana w różnych kręgach językowych i kulturowych również jako czi, chi lub prana).

Reiki umożliwia osobom posługującym się nią wprowadzanie zmian energetycznych w swoim ciele i systemie energetycznym, a osobom zaawansowanym również zmian w swoim życiu i otoczeniu. Zdolność posługiwania się tą energią można uzuskać jedynie poprzez inicjacje przeprowadzane przez nuczycieli zwanych w tradycji wschodniej mistrzami.

 

Predyspozycje do posługiwania się energią Reiki ma każdy człowiek. Jednak poziom zaawansowania i ilość energii  jaką jest w stanie "przetransferować" jest już wprost proporcjonalna do jego rozwoju duchowego i indywidualnych predyspozycji.

 

W zależności od stopnia wtajemniczenia w posługiwanie się Reiki rozróżniamy podział na początkujących (I stopień), zaawansowanych (II stopień) i Mistrzów Reiki (III stopień). Określenie adeptów III stopnia pochodzi ze wschodu i oznacza fachowca, nauczyciela. W tradycyjnym systemie USUI-SHIKI-RYOHO jest to osoba, która spełniła wiele wymagających kryteriów, aby przyjąć inicjację finalną. W efekcie bardzo rygorystycznych wymagań takich osób jest w Polsce bardzo mało, około 20.

W tradycyjnych przekazach Reiki nie ma więcej stopni. Występują one w przekazach osób, które łącząc przeróżne elementy ezoteryki z Reiki, tworzą nowe własne linie lub systemy.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.